ÇORUM ÇÖZÜM HALI KOLTUK YIKAMA | 0538 595 01 55
Buradasınız > Ana Sayfa > Kirli Halıların Sağlığımız İçin Oluşturduğu Tehditler

Kirli Halıların Sağlığımız İçin Oluşturduğu Tehditler

Eklenme Tarihi
10 Mayıs 2020 Pazar
Görüntülenme
560

Değerli Çorum Halı Yıkama Müşterilermiz;

Günlük yaşamımızda temizliğin önemi fazlaca büyüktür. Sağlıklı hayatın temeli temizliğe dayanır. Hem kişisel temizliğimiz hem de muhit ve eşya temizliği hem sağlığımızı hem sosyal ilişkilerimizi aynı zamanda içsel dünyamızı etkiler. Temizlik imandan gelir düsturuna sahip bir iklimin ve kültürün insanları olarak temizliği baştacı eden biz her durumda pak olmaya eşyalarımızı ve çevremizi temiz tutmaya itina gösteririz. Evlatlarımıza tertemiz bir muhit temiz bir çevre bırakabilmek için özenli davranır etrafımızı kirletmez bununla birlikte insanlar arasında pak ve düzenli görünümümüz ile var oluruz. Bunun yanısıra kullandığımız eşyalarımızın temizliğine de sağlıklı bir ömür için ehemmiyet veririz.

Bu bağlamda düşünüldüğü vakit günlük yaşamımızda evimizde en sık kullandığımız eşyalarımızın başında hiç şüphesiz ki halı ve kilimlerimiz gelir. Hem bizim hem de çocuklarımızın yaşama alanı halıların üstüdür. Özellikle de çocuklarımızın oyun alanı durumunda ki halıların temizliği öncelikle de onların sağlığı için oldukca önemlidir. Üzerinde yaşamaya devam ettiğimiz için saçlarımızdan ölmüş deri ve hücrelerimize kadar tozdan, yiyecek leke ve kirlerine kadar fazlaca geniş bir yelpazede kir ve lekeye maruz kalır halılarımız. Bu kir ve lekelere maruz kalan halıların tüy diplerinde - ki hav arası denir - akar şeklinde isimlendirilen mikroplar ve bakteriler çoğalır ve zaman içinde halılar sağlığımız için gerçek bir tehdit olmaya başlar. Yılda en az bir ya da kullanım durumuna gore iki defa yıkanıp temizlenmeyen halılar mikrop ve bakterilerin yaşam ve oyun alanı haline gelir.

Bu durumda halılarımızı yıkatmamız ve temizletmemiz gerekir. Temizlik işini iki şekilde yapabiliriz. Birincisi evimizde kendi imkanlarımızın elverdiği ölçüde yıkarız diğer bir ihtimal ise kaliteli hizmet sunan bir halı yıkama firmasına halılarımızı teslim ederiz. Evimizde kendi imkanlarımız ile yıkamaya çalıştığımızda hem çok fazla emek harcarız hem de fazla araç-gereç kaybı olmasına rağmen halılar tam anlamı ile temizlenmez. Evde yıkanan halılarda ağırlıkla normal deterjanlar kullanıldığı için ve yeterli ölçüde sert fırçalama ve gerçek bir durulama yapılamadığı için tam bir temizlik sağlanamaz. Hatta halının üstünde bulunan mikroplarla kirler halı hav arasına yani tüy diplerine itileceği için bir ihtimal de öncekinden daha hızlı müddette kirlenecek ve eskiye bakılırsa sağlığımız için daha fazla tehdit haline gelecektir. Genelde ıslanmış ayaklarımızla gezilen halılarda mikropların üremesi ve aynı şekilde çoğalması da hızlanmaktadır.

Halılarımızın tertemiz olması ve dezenfekte edilmesi ancak ustalaşmış bir firmada halı yıkama için özel olarak üretilmiş makinalar ve yeniden halı yıkama için hususi olarak üretilmiş deterjanlar ile mümkün olmaktadır. Çünkü bu makinalar hem fırça gücü ve fırçalama sıklığı ve yine halı türüne ve kir durumuna göre farklı yıkama adımları uygulanması anlamında ne olursa olsun evde yıkama ile kıyaslanamayacak kadar farklı ve gerçek bir temizlik sağlamaktadır. Ayrıca halı yıkama temizleyicileri evde geneleksel olarak kullandığımız deterjanlara nisbeten daha çok halılardaki mikrop ve kirlere göre tasarlanarak üretildiği için ayrıca evdeki deterjanla yıkanan halılardan daha detaylı ve üstün bir temizlik olacaktır. Bahsi geçen halı şampuanların içeriğinde yer alan antibakteriyel özellik ile halının hav aralarında yani tüy diplerinde yer edinen mikroplara nüfuz edip onları yüzeye çıkarmakta ve daha sonra kuvvetli gelberi ve yüksek tazyikli su ile bu kir ve mikroplar halıdan tamamen atılmaktadır.

Sevgili Çorum Halı Yıkama müşterilerimiz, işte bu izah etmeye çalıştığımız gerçekleri göz önünde bulundurmanız üstün bir temizlik için oldukça lüzumludur. Kendinizi ve aile efradınızı yormayın. Halılarınız kirlendiği vakit derhal bir telefon açın gelip halılarınızı alalım ve yüzünden tüy diplerine kadar yıkayıp tertemiz teslim edelim. Çorum Çözüm Halı Yıkama olarak uzun yılların getirmiş olduğu uzmanlığımızla halı yıkamaya ve size hizmet etmeye gayret ediyoruz. Tesisimizden hizmet alan yüzlerce vatandaşımız yanılıyor olamaz? Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek dileğiyle esen kalın...

Bize Ulaşın

Osmancık Yolu 2. Km ÇORUM
0364 234 86 26
0538 595 01 55
0538 595 01 55
Copyright © 2016. ÇORUM ÇÖZÜM HALI KOLTUK YIKAMA. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : Çorum Halı Yıkama